ساخت و ساز در ترکیه

ساختمان سازی در ترکیه

ساخت و ساز و ساختمان سازی در ترکیه طی سال های گذشته رشد خوبی را به خود دیده است.

به نوعی که در حال حاضر نیز ما شاهد سیر صعودی این روند ساخت و ساز هستیم؛

از جمله ساخت و ساز های اخیر ترکیه که باعث شده این کشور به خوبی در جهان مطرح شده و مقصد بسیاری از سرمایه گذاران خارجی شود ساخت سومین فرودگاه بزرگ استانبول، سومین پل تنگه معروف بسفر و تونل مرمره آبی هستند.

با سرمایه گذاری ساختمان های سازنده پروژه های لوکس و خیره کننده در شهر های مطرح ترکیه مانند استانبول، ازمیر و آنتالیا و آنکارا اقتصاد ترکیه رشد خارق العاده ای را به خود دیده است؛

به حدی که دولت ترکیه حتی شرایط را برای ورود اتباع خارجی به ترکیه و سرمایه گذاری بیشتر، ساده تر و امکان پذیر تر کرد. حال می خواهیم بدانیم که صنعت ساخت و ساز و ساختمان سازی در ترکیه به چه صورت است؛

تا انتهای مقاله با ما همراه باشید همچنین شرکت ترک لایف در تمامی مراحل ساخت و ساز میتواند همراه شما باشد.

صنعت ساختمان سازی در ترکیه

شروع ساخت و ساز در ترکیه و سرمایه گذاری بر روی این صنعت از حدود سال ۱۹۸۰ شروع شد؛ هرچند تا سال ۲۰۰۰ با چالش ها و مشکلات فراوانی رو به رو بوده است.

در آن زمان اکثر خانه ها قدیمی و بافت فرسوده ای داشتند و در عین حال به سختی می شد خانه ای با قیمت رهن و اجاره خوب پیدا کرد.

جایگاه اسکان در ترکیه در آن زمان در جهان شرایط خوبی نداشت؛ همین مسئله سبب شد تا فضا برای سرمایه گذاری و ساخت و ساز در این کشور آماده شود.

پس از ورود شرکت های ساخت و ساز در ترکیه، به خصوص شرکت ها آمریکایی، کم کم بازار املاک و دیگر صنایع در این کشور رونق گرفت.

تا جایی که امروز صنعت ساختمان سازی و ساخت و ساز در ترکیه به یکی از ارکان هم اقتصادی این کشور تبدیل شده است.

صنعت ساختمان سازی در ترکیه تنها بر اقتصاد این کشور تاثیر نداشت، بلکه باعث شد اشتغال زایی به میزان زیادی افزایش یابد.

با ساخت پل ها، فرودگاه ها و مجتمع های خرید شغل های بسیاری تولید و جوانان بسیاری مشغول به کار شدند.

ساخت-ساز-در-ترکیه

ساخت و ساز در ترکیه طی سال های اخیر

طی سال های اخیر با افزایش ورود گردشگران و توریست ها از اقصی نقاط جهان، بازار مسکن در ترکیه بسیار رونق یافت.

اتباع خارجی علاقه مند به خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت و تابعیت این کشور شدند؛ پس سرمایه گذاران نیز فرصت را غنیمت شمرده و به ساختمان سازی در این کشور پرداختند.

دولت ترکیه نیز شرایط و تسهیلاتی را برقرار کرد تا تمامی اقشار از ضعیف تا مرفه توانایی خرید املاک و مستغلات در کشور ترکیه را داشته باشند.

با توجه به پروژه های نیمه ساخته و اتمام یافته فراوان در ترکیه، در حال حاضر زمان مناسبی برای خرید خانه در ترکیه با قیمت مناسب است.

شما خود نیز می توانید یکی از سازنده های پروژه های لاکچری در ترکیه باشید همچنین از پروژه هایشرکت ترک لایف در ترکیه بازدید کنید.

سرمایه گذاری در صنعت ساختمان سازی ترکیه

هر سرمایه گذاری برای وارد کردن سرمایه اش به کشوری خارجی می خواهد اطمینان حاصل کند که قرار نیست تمامی سرمایه اش را از دست بدهد؛

یا به عبارتی به بستری امن و مطمئن برای سرمایه گذاری احتیاج دارد، کجا بهتر از ترکیه؟

به خصوص برای شهروندان و سرمایه گذاران ایرانی که در کشور همسایه ترکیه ساکن هستند و به این ترتیب با رفت و آمد مشکلی نخواهند داشت.
شرکت ترک لایف در تمامی مراحل همراه شماست.

سرمایه-گذاری-در-صنعت-ساختمان-سازی-ترکیه

از طرف دیگر می توانند با سرمایه گذاری در کشور ترکیه از مزایای اینکار که اخذ اقامت، تابعیت و پاسپورت ترکیه است هم بهره مند شوند؛

اخذ اقامت ترکیه با سرمایه گذاری درصورتی تحقق می یابد که شرایط و قوانین وضع شده از جانب دولت ترکیه از جانب شخص سرمایه گذار رعایت شده باشند.

از آنجایی که این صنعت رشد قابل توجهی در سال های اخیر داشته و در سال های پیش رو خواهد داشت، سرمایه گذاری در صنعت ساختمان سازی در ترکیه برد بزرگی برای سرمایه گذاران خارجی محسوب می شود.

در کدام بخش از صنعت ساختمان سازی بهتر است سرمایه گذاری کنیم؟ پروژه های درحال ساخت، زمین و اراضی و یا ساختمان های پیش ساخته؟

پروژه های درحال ساخت

یکی از گزینه های پیش رو برای سرمایه گذاران خارجی، خرید واحد های ساختمان های در حال ساخت است؛

شرکت های سازنده این واحد را به صورت پیش فروش و به صورت نقد یا اقساط با قیمت بسیار پایینی به فروش می رسانند. تنها نکته ای که در رابطه با این نحوه سرمایه گذاری وجود دارد مطمئن بودن شرکت سازنده و آینده پروژه است.

پیش از خرید واحد آپارتمانی به خوبی در رابطه با شرکت سازنده و آینده موقعیت مکانی ملک تحقیق کنید و در صورت لزوم از مشاورین حقوقی در این زمینه مشاوره دریافت کنید.

خرید زمین در ترکیه

خرید زمین و ساخت و ساز در آن نیز از دیگر گزینه ها برای سرمایه گذاری در ترکیه است؛

اما مهم است که بدانید برای خرید زمین در ترکیه باید اطلاعات کافی در اختیار داشته باشید، زمینی که شما خریداری می کنید باید به صورت ۶ دانگ با یک سهم باشد.

چنانچه زمین چندین سهامدار داشته باشد شما دچار مشکل خواهید شد.

برای انجام هرگونه ساخت و سازی نظر دیگر سهامداران را نیز باید جویا شوید و برای فروش زمین نیز دیگر سهامدارن در اولویت قرار دارند.

زمینی که خریداری می کنید باید نهایتا تا ۳۰ هکتار باشد و تا ۲ سال نیز زمان دارید که به ساخت و ساز در آن مشغول شوید. همچنین خرید زمین در ترکیه برای اتباع خارجی، در نزدیکی زمین های نظامی ممنوع است.

ساختمان های پیش ساخته

این پروژه ها همان پروژه های نیمه ساخته ای هستند که اکنون ساختشان تمام شده است؛

خرید واحد های این ساختمان ها نسبت به سایر گزینه ها امن تر و مطمئن تر است. اما همچنان بسیار مهم است که تحقیقات لازم در خصوص ملک و موقعیت مکانی که در آن واقع شده و امکانات و تسهیلات اطراف پروژه به عمل آورید.

از املاک ترک لایف نیز دیدن فرمایید؛ در میان املاک ما گزینه های فراوانی برای بودجه های مختلف وجود دارند که هر یک به نوعی می توانند شما را به اخذ اقامت، تابعیت و یا پاسپورت ترکیه برسانند.

اجاره و خرید آپارتمان در ترکیه

به دلیل ساخت ساختمان ها و برج های فراوان در شهر های مطرح استانبول، که اکثرا نیز ساخته شده و خالی هستند، مالکان این پروژه ها حاضر هستند که خانه ها را با قیمت های بسیار پایین تری نیز اجاره داده و یا بفروشند.

نکته جالبی که در خصوص آپارتمان های ترکیه وجود دارد این است که در مقایسه با ایران، در ترکیه نمی توان واحد های آپارتمانی بالاتر از ۳۰۰ متر یافت.

خانه هایی با بیش از این متراژ یا ویلایی هستند و یا واحد های آپارتمانی دوبلکس. همچنین نکته جالب دیگر این است که افراد ثروتمند و مطرح ترکیه در برج های ساکن هستند که عوام نیز به راحتی می توانند در آن ها ساکن شوند.

در صنعت ساختمان سازی چیزی که بیش از همه اهمیت دارد نمای ساختمان نیست، بلکه داخل ساختمان و واحد ها است تا به زیبا ترین و راحت ترین حالت ممکن ساخته شوند.

ساخت و ساز در انتالیا ترکیه

ساخت و ساز در هر یک از شهر های ترکیه امکان پذیر است، شما برای ساخت و ساز در انتالیا ترکیه به دریافت پروانه ساخت احتیاج دارید؛ این کار به دلیل قوانین مربوط به هر منطقه است.

برای اینکه بتوانید ساختمان سازی در ترکیه را شروع کنید، ابتدا باستی مدارکتان را آماده کرده و سپس برای دریافت پروانه ساخت اقدام کنید، پس از اینکار می توایند ساخت و ساز را شروع کنید.

این پروانه نشان دهنده اجازه شروع ساخت و ساز است؛ شما باید پروانه ساخت ساختمان را از شهرداری منطقه موردنظرتان دریافت کنید. مدت زمان اعتبار پروانه ساخت چقدر است؟

شما ۵ سال فرصت ساخت و ساز دارید، البته شما تا ۲ سال پس از دریافت مجوز فرصت دارید تا ساختمان سازی خود را آغاز کنید، پس از این دو سال نیز سه سال فرصت دارید تا آن را پایان ببخشید.

در صورتی که ساخت پروژه در این مدت تمام نمیشد، بایستی مجددا برای دریافت مجوز یا همان پروانه ساخت اقدام کنید. اگر زمان آن بگذرد، پروانه شما نامعتبر تلقی شده و ساخت و ساز متوقف می شود.

در صورتی که بدون دریافت مجوز اقدام به ساخت خانه کنید، نمایندگان شهرداری پس از بررسی اعتبار مجوز هر ساختمان در سیستم های دولت الکترونیکی، متوجه این موضوع شده و با شما برخورد قانونی خواهند کرد.

مجازات های گوناگونی برای این افراد، چه مالک ساختمان، چه پیمانکار و چه دیگر افراد مرتبط مشخص خواهد شد.

مشارکت در ساخت در ترکیه

شما همچنین می توانید با شرکت های مختلف سازنده در کشور ترکیه مشارکت کنیدهمچنین شرکت ترک لایف در پروژه های مشارکت و ساخت ساز مستواند با شما مشارکت کند.

همچنین شرکت های معتبری هستند که به ساخت و ساز در شهر های مختلف ترکیه مشغول هستند مانند شرکت ترک لایف که در آنتالیا مشغول ساخت و ساز هست.

با ورود به سایت های آن ها می توانید طی هماهنگی های لازم و کسب اطلاعات در خصوص مفاد قرارداد، به مشارکت و ساختمان سازی در ترکیه بپردازید.

 همچنین از مهندسین با تجربه در امر ساخت و ساز در ترکیه شرکت ترک لایف اطلاعات لازم را در خصوص ساخت و ساز در ترکیه دریافت کنید.

 

سوالات متداول ساختمان سازی در ترکیه

آیا ایرانیان نیز می توانند در ترکیه ساختمان بسازند؟

بله، اتباع خارجی، اعم از ایرانیان، می توانند در ترکیه به ساختمان سازی بپردازند. تنها شرایط و قوانینی موجود هستند که بایستی به طور کامل رعایت شوند.

صنعت ساختمان سازی در ترکیه رونق دارد؟

بله به خصوص در سال های اخیر که با رشد قابل توجهی رو به رو بوده است؛ سودآوری و کسب درآمد از سرمایه گذاری در ساخت و ساز در ترکیه امری امکان پذیر است، تنها باید به شرکت سازنده و موقعیت ساخت ملک توجه کرد.

با چه مقدار سرمایه می توان به ساختمان سازی در ترکیه پرداخت؟

کاملا بستگی دارد که کدام منطقه و شهر در ترکیه را برای ساختمان سازی انتخاب کرده باشید. همچنین نوع ملک، متراژ، امکانات و … باید پیش از ساخت و ساز در نظر گرفته شود.

با توجه به نوسان قیمت ها در حال حاضر نمی توان قیمتی قطعی ذکر کرد. جهت کسب اطلاع از قیمت ها با ما تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *